Reddit Inc., halka arz sürecinde 748 milyon dolara kadar bir gelir elde etmeyi hedefliyor. Bloomberg News'a göre, popüler sosyal medya platformu ve mevcut hissedarları, 22 milyon hisseyi 31 ile 34 dolar aralığında bir fiyattan piyasaya sunmayı planlıyor.

Kullanıcı ve Moderatörlere Özel Hisse Tahsisi

Reddit, halka arz sürecinde, platformun sadık kullanıcıları ve moderatörleri için önemli bir adım atıyor. 1 Ocak'tan önce hesap açan kullanıcılar ve moderatörler için yaklaşık 1,76 milyon hisse ayrıldı. Şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na Şubat ayında yaptığı başvuruya göre, bu hisseler kilitleme süresine tabi olmayacak ve borsada işlem görmeye başladıkları gün satılabilecek.

Reddit'in Piyasa Performansı ve Diğer Halka Arzlar

2005'te kurulan Reddit, dördüncü çeyrekte ortalama 73,1 milyon günlük aktif tekil ziyaretçi sayısına ulaştı. 2023 yılında 804 milyon dolar gelir ve 91 milyon dolar net zarar bildiren şirket, bir önceki yıl 667 milyon dolar gelirle yaklaşık 159 milyon dolar net zarar açıklamıştı. Microsoft destekli Rubrik Inc. ve Waystar Technologies Inc. gibi diğer halka arz adayları, 

Editör: Halit Alptekin