Borsa İstanbul’da Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş. için gong çaldı. 23-24 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşen talep toplama sürecini tamamlayan şirket, 29 Mayıs 2024 itibarıyla "OZYSR" koduyla işlem görmeye başladı. Halka arzda 873,6 milyon TL büyüklüğe ulaşan Özyaşar Tel, yatırımcılardan 2,2 kat fazla talep aldı.

Gong töreni ve katılımcılar

Borsa İstanbul’da düzenlenen gong törenine Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çokyaşar, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Derviş Ali Çokyaşar, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Bozer, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Tanrıöver ve QNB Finansbank yöneticileri katıldı. Korkmaz Ergun, Özyaşar Tel’in çelik tel ve ürünleri üretimiyle ülkenin gururu olduğunu belirterek, halka arzdan elde edilen gelirle yatırımlarını finanse edeceğini ve kurumsal yapısını güçlendireceğini söyledi.

Özyaşar Tel'in hedefleri ve büyüme planları

Özyaşar Tel Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çokyaşar, şirketin 50 yılı aşkın deneyimiyle çelik tel sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Şirketin yıllık 286 bin ton üretim kapasitesiyle geniş bir yelpazede hizmet verdiğini belirten Çokyaşar, halka arzla birlikte sürdürülebilir ve yenilikçi büyümeyi hedeflediklerini ifade etti. "Çelik tel sektöründe Türkiye’nin öncüsü olmayı sürdürürken, uluslararası pazardaki payımızı artırmaya devam edeceğiz," dedi.

Başarıyla sonuçlanan halka arz

Özyaşar Tel Yönetim Kurulu Başkan Vekili Derviş Ali Çokyaşar, halka arzın şirketin sürdürülebilir büyümesi için tarihi bir adım olduğunu söyledi. "Bu başarı, Özyaşar Tel’in geleceğine duyulan inancın en somut göstergesidir," diyen Çokyaşar, yatırımcıların desteğiyle daha büyük başarılara ulaşacaklarını belirtti.

QNB Finans Yatırım'ın değerlendirmesi

QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü Esen Pamir Karagöz, Özyaşar Tel’in halka arzına 1,5 milyonun üzerinde yatırımcıdan başvuru geldiğini ve 2,2 kat talep toplandığını söyledi. Halka arz büyüklüğünün 873,6 milyon TL olarak gerçekleştiğini belirten Karagöz, "Özyaşar Tel, yatırımcılarından aldığı destekle işletme sermayesini güçlendirecek ve yeni projelerle başarılarını sürdürecek," dedi.

Editör: Halit Alptekin