Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGMT), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, yurt dışında şirket satın alma görüşmelerine başladığını duyurdu.

22 Mayıs 2024 tarihli KAP bildirimine atıfta bulunan şirket, ABD’de yerleşik bir şirketin satın alınması için yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını bildirdi.

Satın Alma Süreci Başladı

Şirket, ABD'li şirketin satın alınması için prensipte anlaşmaya varıldığını açıkladı. Satın alma sürecinin nihai hale gelmesi için durum tespit çalışmaları (due diligence süreci) ve her iki tarafın hukuk ekipleri tarafından yapılan satın alma ve devir sözleşmesi çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Nihai İmza Süreci ve Beklentiler

Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından, nihai imza süreci ile anlaşmanın 2024 yılının son çeyreğine kadar sonuçlandırılması ve devrin 2025 yılı ilk çeyreğinde gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtildi.

MEGMT Hisseleri Düşüşte

Borsada MEGMT koduyla işlem gören hisse, Aralık 2023’te pay başına 28,30 liradan halka arz edilmişti. Aylık bazda yüzde 23,25 oranında değer kaybeden hisse, haftalık bazda ise yüzde 11,79 oranında düştü. Gün içinde 34,84-35,96 lira aralığında işlemlerini sürdüren MEGMT payları TSİ 12.20 itibarıyla yüzde 2,24 düşüşle 34,86 lirayı test etti.

Editör: Merve Öney