Fenerbahçe Kulübünün 2021 olağan mali genel kurul toplantısı, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda gerçekleştirildi.

Mali genel kurul toplantısında konuşan başkan Ali Koç, futbol takımındaki görevi sona eren teknik direktör İsmail Kartal'a camia adına teşekkür etti.

Kulüp başkan vekili Erol Bilecik, toplantıda mali duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bilecik'in konuşmasının ardından kürsüye gelen Fenerbahçe Kulübü Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, 31 Aralık 2021 itibarıyla kısa vadeli yükümlülüklerinin 1 milyar 885 milyon lira, uzun vadeli yükümlülüklerin ise 4 milyar 305 milyon lira olduğunu söyledi.

Vodina, toplam borcun ise 6 milyar 190 milyon lira olduğunu dile getirdi.

Mehmet Vodina, 2021 yılında dönen varlıkların 917 milyon, duran varlıkların ise 1 milyar 374 milyon lira olduğunu sözlerine ekledi.

Dört takımın toplam borcu 17 milyar liraya ulaştı

Türk futbolunun dört büyükleri olarak nitelendirilen Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor dokuz ayda 1 milyar 121 milyon lira zarar etti.

1 Haziran 2021 ve 28 Şubat 2022'yi kapsayan döneme dair dokuz aylık bilançolarını Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) sunan kulüplerin yıllık gelirlerinin en az dört katı kadar borcu var.

KAP'a yapılan bildirimlere göre, kulüplerin toplam borçları her geçen dönem artıyor. Bu dört takımın toplam borcu 17 milyar TL'ye ulaşmış durumda.