Kuzey Boru A.Ş, halka arzının ardından hisse hareketliliği ve yeni yatırımlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Şirket, bu hafta ciro ve karlılığa olumlu etki yapacak 73 milyon 383 bin 849 TL tutarında yeni bir satış sözleşmesi imzaladığını açıkladı. Bu anlaşmanın, yurt içinde yerleşik bir firma ile koruge boru alımı konusunda yapıldığı belirtildi ve 2024 yılı satış hedeflerine yüzde 1,60'lık bir katkı sağlayacağı ifade edildi.

KBORU Hisselerinde Dikkat Çekici Hareketlilik

Son dört haftadır kırmızı bölgede hareket eden Kuzey Boru'nun (KBORU) hisseleri, milyonluk anlaşma sonrası hareketlilik gösterdi. Bugün 108,20 TL'den açılan hisseler, sözleşme duyurusunun ardından yüzde 9,89 oranında yükselerek 119 TL'ye ulaştı.

KBORU'nun Hisse Performansı ve Gelecek Planları

Yeni haftaya zayıf bir başlangıç yapan KBORU hisseleri, yeni anlaşmanın ardından yeşil bölgeye geçti. Aylık bazda yüzde 35,78 ve haftalık bazda yaklaşık yüzde 3 kayıp yaşayan hisseler, geçen hafta KDV'siz ithalat hakkı avantajlarını kullanarak 4 bin ton hammadde alımı ve 8 milyon dolar ihracat taahhütlü işlemlere başlamıştı. Bu gelişmeler, şirketin gelecekteki yatırım ve iş stratejileri açısından önem arz ediyor.

Editör: Halit Alptekin