Evim şirketleri olarak ünlenen ve faizsiz tasarruf finansman sistemi üzerinden ev, araba sahibi yapmak için kurulan şirketlerin sayılarında yaşanan hızlı artış sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından denetim başlamıştı. Yeni bir Çiftlikbank vurgunu oluşmasını önlemek amacı ile yapıldığı açıklanan kanuni düzenleme ile bu şirketlere belirli yükümlülük şartları getirilmişti. 

Getirilen sermaye şartı gibi belirli kriterleri taşımayan şirketler hakkında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından tasfiye kararı verilmiş, 21 şirketin tasfiyesine karar verilmişti. Tasfiye edilen şirketlerde birikim yapan vatandaşlar büyük şok yaşarken süreçte son alınan kararlar doğrultusunda torba yasa düzenlemesinde evim şirketlerine de yer verilmişti. 

EVİM MAĞDURLARI BİR KERE DAHA TMSF ÖNÜNDE EYLEMDE! 

Yaşanan süreçte tasfiye edilen şirketlerde para birikimi yapan kişiler seslerini duyurabilmek adına bir kere daha TMSF önünde toplandı. Evim Mağdurları Platformu adı verilen bir çatı altında toplanan mağdurlar Şişli'de yer alan TMF binası önünde basın açıklaması yaptı.