Çağdaş Cam San. ve Tic. A.Ş, halka arz sürecine hazırlanıyor. Toplam 42 milyon hisse, sabit fiyatla borsadan talep toplama ve birincil piyasada satış ile halka açılacak.

Halka arz, %25 oranında gerçekleştirilecek ve hisselerin herkese eşit dağıtımı yapılacak. Konsorsiyum liderliğini Deniz Yatırım üstlenirken, hisseler Yıldız Pazar'da işlem görecek.

Fon Kullanım Alanları ve Finansal Planlama

Şirketin halka arzından elde edeceği fon, çeşitli yatırım ve operasyonel alanlarda kullanılacak. Planlar arasında %35 oranında bina ve inşaat yatırımı, %15 makina ve ekipman yatırımı, %25-30 güneş enerji santrali yatırımı, %2 dijital ve yalın üretim dönüşümü ve %20 işletme sermayesi yer alıyor. Fiyat istikrarı ve ek satışlar planlanmıyor. Ayrıca, ihraççı ve ortaklar tarafından bir yıl süreyle satmama taahhüdü verildi.

Savunma sanayinin gözde şirketi Onur Yüksek Teknoloji, borsanın yıldızı olmaya aday! Savunma sanayinin gözde şirketi Onur Yüksek Teknoloji, borsanın yıldızı olmaya aday!

Şirketin Sektördeki Konumu ve Faaliyetleri

Çağdaş Cam, Türk cam sanayisinin önemli kuruluşlarından biri olarak yarım asırlık birikime ve yıllık 90.000 ton CNC cam işleme kapasitesine sahip. Şirket, beyaz eşya, ticari soğutucu ve fotovoltaik enerji camları alanlarında hizmet vererek ulusal ve uluslararası birçok Türk markasına çözüm ortağı oldu. Halka arz süreci, şirketin sektördeki pozisyonunu ve finansal kapasitesini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Editör: Halit Alptekin