Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), halka arz sürecini başarıyla tamamladı. Halk Yatırım Menkul Değerler, Konsorsiyum Lideri olarak, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, halka arz fiyatının 3 TL olarak belirlendiğini duyurdu. İşleme yatırımcılar tarafından büyük ilgi gösterildi ve sunulan paylara toplamda 3,74 kat talep geldi.

Bu halka arzda, herhangi bir ortak satışı yapılmaksızın, tamamı sermaye artırımı yoluyla gerçekleştirildi. Batı Ege GYO'nun halka arz ettiği 290 milyon TL nominal değerli payların satışıyla, halka arzın toplam büyüklüğü 870 milyon TL'ye ulaştı.

Halka arzın dağıtım sonuçlarına göre, halka arz edilen payların %10'u Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılara, %70'i Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara ve %20'si Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara satıldı. Bu kategorilerde sırasıyla 1,50 kat, 2,04 kat ve 10,82 kat oranında talep görüldü.

Batı Ege GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, halka arzın başarısını değerlendirirken, yatırımcıların ilgisinin, şirkete ve Türk ekonomisine olan güveni yansıttığını belirtti. Çelik, şirketin öz sermayesini güçlendirmek ve portföylerindeki arsalarda yeni projeler geliştirmek için halka arzdan elde edilen kaynakları kullanacaklarını ifade etti.

Şirketin BEGYO işlem kodu altında 8 Aralık Cuma günü Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlaması bekleniyor. Bu süreç, Batı Ege GYO'nun piyasadaki konumunu daha da güçlendireceğine işaret ediyor.