Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'in, bayrama kadar altın alınmalı tavsiyeleri karşılık buldu. Bayram sonrası güçlü bir artış yaşayan altın fiyatlarında bugün kritik eşik aşıldı.

Altın Fiyatlarında Güçlü Yükseliş

Son beş haftanın en güçlü günlük yükselişini koruyan ons altın, bugün 2365 dolar bandını aşarken, gram altın ise uzun süre sonra 2500 lira direncini kırdı. Haziran ayının başında yaptığı değerlendirmede, altın yatırımcısına alım tarihi veren İslam Memiş, gram altın 2400 TL seviyelerinde iken yüzde 50 alım yapılmasını önererek, "Bayrama kadar gram altın alacak olanlar almalıdır" demişti.

İslam Memiş’in Yorumları

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, YouTube kanalı üzerinden yaptığı açıklamalarda, altında "al-unut" döneminin bittiğini vurguladı. Memiş, "Gram altın 2420 seviyesine kadar gerilemişti. Alın diye uyarmıştım. Şu anda gram altın 2514 lira seviyesinde. Bayram öncesi ve sonrası 100 lira gramında değeri arttı. Bayramdan önce uyarıları dikkate alanları tebrik ediyorum" dedi.

Gelecek Tahminleri

Temmuz ayı itibarıyla sene sonu hedefi olan 3000-3500 TL seviyesinin sürdüğünü belirten Memiş, "Al-unut dönemi bitti. Geç kalınmış değil. Altın ne zaman 2700 seviyesini kıracak, o zaman kuyumcularda kuyruk oluşacak" dedi.

Editör: Halit Alptekin